13 REASONS WHY – DİZİ ÖNERİSİ!

Ölmek için 13 sebep… Bugün sizlerle 13 bölümü yayınlanmış, kitap uyarlaması olan Ölmek için 13 Sebep adlı diziyi önermek istiyorum. Bu dizi yepyeni, 13 bölümü de Netflix’ten Mart sonu gibi yayınlandı. Dizinin konusu hakkında hiçbir fikri olmayanlar için konuyu kısaca anlatayım.

Hannah Baker Liberty Lisesi’ne giden 17 yaşında genç bir kızdır. Hannah’ın intiharıyla başlar her şey. Hannah ölmeden önce ölmesine neden olan 13 sebebi kasetlere kaydeder ve bu 13 kasede konu olan insanlara sırasıyla dinlemeleri için bırakılır bu kasetler. Konu bu şekilde.

Dizinin bir bölümü yaklaşık 55 dakika. Şu an sadece bir sezon yayınlandı ve 2018 Nisan ayında ikinci sezon gelecek yanlış bilmiyorsam. Dizinin heyecanlı ve merak uyandırmasının yanında verdiği çok önemli bir mesaj var. Kelebek etkisine çok şahit oluyoruz, ve kendi hayatımızla bağdaştırabiliyoruz. Benim size önerim ilk bölümü bir izleyin, eğer hoşunuza giderse diğer bölümleri de seveceğinizi düşünüyorum.

Bu yazımın ikinci kısmını daha sonra yükleyeceğim, o yazımda da detaylı bir şekilde diziyi inceleyip, kitabıyla karşılaştıracağım. Şimdilik görüşürüz, hala izlemeyenleriniz hemen koşsun ilk bölüme 🙂

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s